Digestive Enzymes
pro vaše lepší trávení

 1. Vitamíny a minerály
 2. Doplňky stravy
Zažívací enzymy - zlepšují trávení a předchází tak mnoha zažívacím potížím
  

Předtím, než organismus transportuje výživné látky do buněk, musí dokonale rozložit potravu a vstřebat živiny, které tak mohou být maximálně využity.

Bez enzymů by náš organismus nebyl schopen strávit a zužitkovat potravu. Enzymy uvolňují z potravin vitamíny, minerální látky a aminokyseliny, které jsou potřebné k normální činnosti organismu a zdravému životu.

Přípravek obsahující trávicí enzymy a léčivé rostliny.
100 tablet
Použití:
Komplex enzymů účinkuje v celém trávicím traktu. Napomáhá strávení potravy živočišného i rostlinného původu. Je vhodnou prevencí všech druhů poruch trávení
Dávkování: 2 tablety denně během jídla

Složení: (v jedné tabletě)
Pankreatin 75 mg
Semena feniklu 75 mg
Kurkuma 37,5 mg
Kyselina glutamanová 25 mg
Pepsin 17,5 mg
Bromelain 12,5 mg
Betain HCL 10 mg
Amyláza 10 mg
Proteáza 7,5 mg
Papain 5 mg

Ve zdravě fungujícím organismu se po přijetí potravy začnou štěpit bílkoviny, polysacharidy a tuky na základní částečky, protože pouze aminokyseliny, jednoduché cukry a mastné kyseliny jsou vstřebatelné a schopné zajistit stavební materiál, energii potřebnou pro životní funkce. Zpracování potravy podporují trávicí enzymy, které začnou fungovat již v ústech a jsou nepostradatelné téměř po celé délce trávicí trubice.

Enzymy jsou biokatalyzátory, které urychlují chemické reakce, ale samy se nemění. Jsou však velmi citlivé a již při 47°C snadno dochází k jejich rozkladu. A právě z tohoto důvodu jsou potraviny, které byly ozařované, konzervované, pasterované, dušené, mražené a tepelně upravené v mikrovlnné troubě, na enzymy velmi chudé. K jejich štěpení na základní částečky, které jsou zužitkovatelné při trávení, potřebujeme bezchybně fungující trávicí systém, trávicí šťávy bohaté na enzymy. S takovýmto stavem se ale i mezi mladými může pochlubit jen málokdo. Postupem věku se pak stále častěji objevují nepříjemné pocity v podbřišku: nadýmání, průjem anebo naopak zácpa, zapáchající stolice, která obsahuje nestrávené části potravy.

U lidí, kteří trpí těmito problémy a kteří se špatně stravují, je potřebná enzymoterapie, a to především pro lidi s krevní skupinou A, u kterých je menší množství trávicích tekutin než u lidí s jinou krevní skupinou.

Nejmodernějším CaliVita výrobkem, který obsahuje enzymy, je Digestive Enzymes, který
- snižuje stres spojený se zažíváním
- zlepšuje zažívání, čímž zajišťuje dokonalejší odbourávání živin
- zlepšuje činnost střev
- snižuje produkci toxinů a odpadních látek
- snižuje riziko vzniku zánětů zažívacího traktu
- umožňuje snadnější, lepší vstřebávání

Čím je někdo starší, tím jsou pro něj enzymy důležitější!

Pečlivě vybrané účinné látky Digestive Enzymes se v optimálním množství a poměru starají o to, aby byly zužitkovány všechny užitečné složky stravy a aby proces trávení zatěžoval organismus co možná nejméně.

Betain - hydrochlorid zvyšuje kyselost žaludeční šťávy, čímž zabraňuje ukládání tuků v játrech a zvyšuje produkci lecitinu v játrech. Vynikajícím způsobem detoxikuje játra.

Bromelain - enzym, který štěpí bílkoviny, ale je schopen i štěpení tuků. Proto se může stát důležitým doplňkem odtučňovací diety. Jeho nedostatek způsobuje procesy hniloby bílkovin, v jehož důsledku se zvyšuje množství toxických látek, což často vede ke vzniku zánětů.

Kurkuma se používá již 3000 let jako léčivá rostlina i jako koření podporující funkce jater a žlučníku. Podílí se na detoxikaci organismu, obzvláště důležitá je při neutralizaci těžkých kovů a olova. Podporuje produkci enzymů v játrech a tvorbu žluči. Snižuje hladinu cholesterolu a zmírňuje záněty. V kombinaci s bromelainem tvoří dokonalou dvojici podporující trávení, protože bromelain vstřebávání kurkumy usnadňuje.

Fenykl podporuje vylučování trávicích enzymů, uvolňuje křeče, působí jako projímadlo a pomáhá při nadýmání.

Kyselina glutamová váže amoniak, podporuje mozkovou činnost a urychluje hojení vředů v trávicím traktu. Její anabolické vlastnosti využívají nejenom sportovci, mají ji v oblibě i starší ročníky. Podporuje tvorbu bílkovin a současně je schopna zabránit jejich odbourávání.

Kromě těchto užitečných látek je ve výrobku zastoupena i široká škála enzymů.

Pankreatin je výtažek ze slinivky břišní, který obsahuje všechny její enzymy (proteázu štěpící bílkoviny, amylázu štěpící polysacharidy a lipázu štěpící tuky), čímž zmírňuje zatížení části slinivky břišní s vnější sekrecí (exokrinní).

Papain podporuje trávení, je určen na "předtrávení" masa. Chrání nás před vznikem žaludečních vředů, které se vyskytují častěji u lidí s krevní skupinou 0, kteří konzumují hodně bílkovin živočišného původu. Užívání papainu je vhodné pro osoby, kterým byly předepsány steroidy.

Papain, bromelain a trypsin společně podporují i optimální fungování imunitního systému. Trávení, vylučování odpadních látek a detoxikace jsou energeticky náročné procesy. Konzumujeme-li hodně potravin chudých na enzymy a vlákninu nebo když hodně mlsáme, spotřebujeme hodně energie na trávení a nezůstane jí dostatek na vylučování odpadních látek. Důsledkem je přibývání na váze a přílišné nahromadění toxických látek. Proto je výhodné, když přípravek Digestive Enzymes užívají i ti, kteří chtějí zhubnout anebo alespoň si udržet tělesnou váhu.

Důležité informace

Cena pro členy spotřeb. sítě CaliVita 455,- Kč 
maloobchodní cena           592,-Kč

[NAHORU]