Proč právě CaliVita?

Potravinové doplňky považuji za nedílnou součást zdravé výživy. Zajímala jsem se o výrobky různých firem a musím potvrdit, že produkty CV mají mnoho předností. Výrobky CV lze kombinovat podle potřeby každého jednotlivce. Výrobky ostatních firem, ve kterých je široké spektrum různých vitaminů, minerálů a dalších látek, často tělo doslova bombardují látkami, které ani nemusí potřebovat. U přípravků CV tomu tak není.

Oceňuji, že semináře, školení CV, a rovněž články v časopise CV News jsou oproštěny od laciné reklamy, která může někoho i odradit. Lektoři na přednáškách CV mají naopak hluboké znalosti dané oblasti a zdravotní problematiky. Na školeních a seminářích je tak zaručen vysoký stupeň odborné fundovanosti. Lékaři a další přednášející se s přítomnými dělí o své zkušenosti s produkty CV a pomáhají laikům proniknout hlouběji do problematiky, o které přednášejí.

Každý člověk, kterému je doporučen nějaký potravinový doplněk, chce vědět předem, jak se užívání přípravku CV na jeho organizmu projeví. Samozřejmě se také ptá, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. Je třeba zasvěceně mu odpovědět a poučit ho, jak produkt působí a jak by ho měl užívat. Tyto informace najdeme jak v časopise CVNEWS, tak i na odborných přednáškách a seminářích. Musíme si uvědomit, že zákazníkovi nejde jen o peníze, ale především o jeho zdraví a má právo na to, aby byl o celé problematice zasvěceně informován.

Všichni víme, že naše zdravotnictví má stále ještě co dohánět. Je proto třeba vážit si lékařů, kteří i ve složitých poměrech dělají svou práci dobře. Rozhodně bychom neměli podporovat nevraživost pacientů vůči lékařům, ale naopak s lékaři při léčbě spolupracovat a zdůrazňovat, že potravinové doplňky CV působí především jako podpůrná léčba. Vážím si toho, že firma CV spolupracuje s odborníky z řad lékařů. Mnoho lékařů výrobky CV při léčbě používá a výsledky, kterých dosahují, jsou často vynikající.

Mnozí pacienti jsou zvyklí, že léky za ně hradí pojišťovna a přesto, že jsou výrobky CV cenově přístupné, mohou se zpočátku zdráhat za dopňky a vitaminy platit, protože se jim zdají drahé. To ale není pravda, když si uvědomíme, jak dlouho jedno balení vystačí. Nikdo také nedokáže spočítat, jak pozitivně se na naší ekonomice odrazí skutečnost, že jsou díky užívání potravinových doplňků lidé zdravější. Kolik peněz společnost ušetří, když člověk neonemocní právě proto, že užíval v době chřipkové epidemie např. vitamin C s prodlouženou vstřebatelností? Myslím, že na zlepšení zdravotního stavu by si lidé měli vždy peníze najít. Ti, kteří blahodárné účinky výrobků CV poznali, si je rádi opět znovu koupí a mnozí si uvědomí, že se díky užívání těchto přípravků zlepšila i kvalita jejich života.

Někdy se setkávám s případy, že si lidé představují, že užívání jednoho balení příslušného potravinového doplňku je okamžitě zbaví všech obtíží a nebudou muset dělat se sebou nic jiného. Jsou to lidé, kteří požádají o prášky proti bolesti, když je něco bolí, když mají zácpu, nasadí si projímadlo, když onemocní chřipkou, seženou si vitaminy nebo dokonce antibiotika, když nemohou spát, užívají prášky na spaní. Nelze je nazvat jinak než "receptoví pacienti". Chovají se ke svému organizmu stejně jako k ojetému autu, se kterým občas zajedou do servisu.

To samozřejmě není řešení. Důležité ale je, aby lidé neléčili jen příznaky, ale především příčiny svých problémů. A právě zde jsou produkty CV vítaným pomocníkem.

Mudr. Martina Votrubová


CaliVita News 1998 září

Další názory odborníků na výživu