Proč má naše strava tak zásadní vliv na naše zdraví?

Poznejte názory předních dietologů a odborníků na výživu. Jaké jsou zkušenosti lékařů zabývajících se zdravou výživou?

 

RNDr. Petr Fořt,CSc.
autor knihy Moderní výživa v praxi pro těhotné, kojící ženy a děti

„Situaci s nabídkou a výběrem potravin na trhu je nutné chápat naprosto realisticky. Trh s potravinami je v prvé řadě ovládán snahou o zisk, nikoliv úsilím výrobce přispět ke zdraví konzumenta.“

# Články RNDr. Petra Fořta, CSc. na ABC výživy
# Osobní stránky RNDr. Petra Fořta, CSc.

# # #

MUDr. Roman Šindelář

Dnes už nikdo nepochybuje o tom, že nedostatky ve výživě se závažným způsobem podílejí na vzniku a rozvoji mnoha onemocnění, mimo jiné aterosklerózy, obezity, cukrovky, srdečních a cévních onemocnění, onemocnění trávicího a zažívacího systému, osteoporóz, degenerativních onemocnění kloubů i zhoubných nádorů.
# celý článek …

# # #

Prof. MUDr. Miloslav Janovec, DrCs.

… léky potlačují příznaky nemocí, ale nemoc samotnou nevyléčí. Tak je tomu u většiny léků. Prof. Dr. Matthias Rath, americký kardiolog z New Yorku říká, že tomu tak je dokonce až u 80% léků. A protože se jedná o umělé, tělu cizí chemické sloučeniny, má také celá řada z nich nejrůznější nežádoucí vedlejší účinky.
# celý článek …

# # #

MUDr. Michael Kučera

„Naše zdraví může být výrazně ohroženo, pokud uvěříme současným lékařským oficiálním názorům a mýtům potravinářského průmyslu. Ty se shodují v tom, že když se stravujeme „správně“ (což je nazýváno všeobecně tzv. vyváženou dietou), nepotřebujeme zvláštní přívod vitaminů, minerálů, stopových prvků apod.“
# celý článek …

# # #

MUDr. Martina Votrubová

Potravinové doplňky považuji za nedílnou součást zdravé výživy. Zajímala jsem se o výrobky různých firem a musím potvrdit, že produkty CV mají mnoho předností. Výrobky CV lze kombinovat podle potřeby každého jednotlivce. Výrobky ostatních firem, ve kterých je široké spektrum různých vitaminů, minerálů a dalších látek, často tělo doslova bombardují látkami, které ani nemusí potřebovat. U přípravků CV tomu tak není.
# celý článek …


Zajímá vás více?! Přečtěte si výživová doporučení publikovaná na těchto stránkách. Poznejte možná rizika.

Proč vznikly tyto stránky?

Toto je především informační server, jehož hlavním cílem je poskytnout informace, které mohou pomoci při vašem rozhodování. Další vaše kroky jsou již na Vás. To jak naložíte s těmito informacemi a jak je využijete je věcí každého z nás. Můžete s uvedenými názory samozřejmě nesouhlasit. Můžete mít jiné, vlastní zkušenosti. Rádi vyslechneme vaše názory a můžeme je také předat ostatním čtenářům. Žádný názor není dogma. Proto takto přistupujte ke všem informacím. Většina z nich pochází z vlastních zkušeností a zkušeností přátel, s nimiž spolupracuji v oblasti zdravá výživa a zdraví. Bylo to dlouhá cesta a je protkána mnoha pokusy a zkušenostmi, které nám daly poznat velmi cenné infomace. Je na každém z nás, aby zvolil svou cestu.

# Chcete-li se podělit o své zkušenosti s ostatními čtenáři, využijte diskusní fórum.

O vydavateli

Vydavatel a hlavní autor ABC výžívy, Michael Muselík, je poradce v oblasti výživa a zdraví. Je také autorem mnoha článků o významu a použití potravinových doplňků. Pravidelně přispívá do několika časopisů.
Od roku 1994 je členem společnosti CaliVita. Ta je zaměřena především na poradenství a distribuci doplňků výživy. Podívejte se jaké výhody získáte jako členové.

# Více o vydavateli

Ochrana vašeho soukromí

Ochrana vašeho soukromí je zaručena! K objednání zpravodaje ABC výživy stačí jen vaše e-mailová adresa a ta bude použita pouze k zasílání tohoto zpravodaje. Seznam adres je pečlivě chráněn a nikdy nebude zneužit k posílání nevyžádané pošty.


Kontakty na redakci: ABC výživy, Michael Muselík, Tel.: 604 690 327
Email: redakce ABC výživy
Michael Muselík, ©2001-2023

 


Tento web ABC výživy Vám přináší praktické rady, tipy a informace, jak zdravá výživa prospívá našemu zdraví. Sami se přesvěčte, co Vám prospěje.