Články ABC výživy

ÚVOD · INFORMACE · SLUŽBY · VÝROBKY · 
Informace > Články >

NOVÝ POHLED NA VÝŽIVU

Výživa a krevní skupiny
aneb mýty, názory, zkušenosti …Michael Muselík

Vaše krevní skupina je klíčem, který odemyká dveře k tajemství zdraví, nemoci, dlouhověkosti, tělesné vitality a emoční síly. Vaše krevní skupina určuje vaši náchylnost k chorobám, je vodítkem k tomu, jaké potraviny byste měli jíst a jak byste měli cvičit. Je určujícím faktorem vaší energetické hladiny, účinnosti, s jakou spalujete kalorie, vaší emoční odpovědi na stres a dokonce snad i vaší osobnosti.

Stále více se mluví o tom, jak je výživa důležitá pro naše zdraví. Neustále se přesvědčujeme o tom, že naše strava může významnou měrou pomoci při léčbě závažných onemocnění. Vždyť i lékaři nám zakazují to co máme rádi a co nám dělá dobře :o) Jenže strava není jen požitkem! Má svou funkci - vyživovat náš organismus. O tom si můžete přečíst v jiném článku, kde jsme si vysvětlili, proč je strava pro náš organismus tolik důležitá.

FAKTA: Výživa a krevní skupiny

Nový pohled do vztahu výživa a zdraví vnesl americký lékař Dr. Peter J.D'Adamo ze zcela novou a svým způsobem revoluční výživovou teorií. Ta se zabývá vztahem skladby výživy k jednotlivým krevním skupinám. V podstatě je založena na individualitě každého z nás, projevující se mimo jiné i vztahem k výživě, geneticky danými vrozenými vlohami. Děsná formulace, co??

Peter J.D'Adamo navázal na výzkumy svého otce. Ty vycházely z potvrzeného faktu, že každá krevní skupina vznikala v jiném období vývoje lidstva. Tudíž lze předpokládat, že krev v sobě nese genetické informace o životním stylu a životních podmínkách v daném období. Při svých výzkumech prozkoumal Dr.D'Adamo a jeho spolupracovníci stovky základních potravin, aby zjistil, nakolik se tyto snášejí s jednotlivými krevními skupinami, resp. s červenými krvinkami krevních skupin. Výtažky zkoumaných potravin srážely červené krvinky jednotlivých krevních skupin a podle těchto reakcí D'Adamo přiřadil každé krevní skupině vhodné a nevhodné potraviny.

Strava podle krevních skupin působí velmi příznivě na náš organismus. Vyřadíme-li nevhodné potraviny, zmírníme dispozice a vrozenou zátěž našeho těla.

Podívejte se na přehled těch základních vhodných a nevhodných potravin podle jednotlivých krevních skupin.

Na našem trhu je dostupných také několik knih, věnujících se této problematice. "Výživa a krevní skupiny" a "Kuchařka podle krevních skupin" doktora D´Adama jsou knihy velmi zajímavé, i když v druhém případě nalézáme rozpory mezi teorií a praxí. Mnohem praktičtější a především inspirativnější je publikace Marie Černické "Česká kuchařka podle krevních skupin". Autorka je opravdovou specialistkou a odbornicí a ve své knize netradičním až objevným způsobem přistupuje k problematice výživy podle krevních skupin.

Lze hubnout dodržováním stravy pro krevni skupiny?

Přehled potravin podporující váhový přírustek

Další zajímavou a svým pojetím netradiční knihou je "Průvodce po krevních skupinách" s podtitulem štíhlí a zdraví podle své krve. Autorem je Jiří Bendák, který ve své knize publikuje poznatky, založené na vlastních praktických zkušenostech. Tato kniha se zabývá způsoby zlepšení zdraví a regulací tělesné hmotnosti. Metody vycházejí z energetické bilance našeho organismu a jsou podpořeny genetickými předpoklady každé krevní skupiny. Součástí knihy je přehled vhodných a nevhodných potravin pro každou krevní skupinu a energetické tabulky jednotlivých potravin.

Objednejte si elektronickou verzi této knihy. Stačí jen kliknout!

na následující odkaz klikněte pravým tlačítkem a zvolte „Uložit cíl jako …“
K nahlédnutí je i ukázka této knihy. Ještě jste nekliknuli?? :o)

Jak zlepšit zdraví podle krevní skupiny??

Samozřejmě dodržováním všech stravovacích zásad výše uvedených. Ale Dr. D'Adamo a jeho tým neskončili se stanovením vhodných a nevhodných potravin! Podařilo se jim také určit zásobení lidského organismus vitamíny a minerály při dodržování uvedených stravovacích zásad. Resp. stanovit které potravinové doplňky a léčivé rostliny pomáhají ke zlepšení zdravotního stavu.

Na základě těchto výzkumů vyvinula firma CaliVita® speciální potravinové doplňky určené pro jednotlivé krevní skupiny. Jedná se o komplexní přípravky, které vyhovují požadavkům naší doby. Kromě vitaminů a minerálních látek nezbytných pro lidský organismus obsahují veškeré léčivé rostliny, které jsou potřebné pro jedince patřícího k dané krevní skupině. Tyto přípravky pomáhají upravit nedostatky charakteristické pro danou krevní skupinu a zohlední sklony k jednotlivým nemocem. Jejich konzumace se doporučuje jak při tradičním způsobu stravování, tak při stravování podle krevních skupin.Tyto přípravky snižují zdravotní rizika a částečné korigují stravovací prohřešky.


Více informací - Přípravky podle krevních skupin - Výrobky CaliVita k redukci hmotnosti

Autor využívá moudrost orientální medicíny, kterou se snaží skloubit s nejnovějšími vědeckými poznatky o výživě podle krevních skupin. To vše aplikuje do současných podmínek. Může být výživa i naším lékem? Jděte na ABC výživy http://abcvyzivy.cz a zjistěte to!

Tento článek je možno VOLNĚ publikovat, tisknout, kopírovat či jinak distribuovat. Podmínkou je vložení odkazu -> ABC výživy http://abcvyzivy.cz váš průvodce a rádce pro zdraví

Michael Muselík, ©2001-2024

 


Tento web ABC výživy Vám přináší praktické rady, tipy a informace, jak zdravá výživa prospívá našemu zdraví. Sami se přesvěčte, co Vám prospěje.