Články ABC výživy

ÚVOD · INFORMACE · SLUŽBY · VÝROBKY · 
Informace > Články >

PROČ JÍME?


Michael Muselík     Aktualizováno

Není to proto, abychom uspokojili naše chutě. A primárně to není ani proto, abychom naplnili naše prázdné žaludky. Základním úkolem potravy je dodat organismu živiny a mikroživiny, jež jsou pro jeho správnou funkci nezbytné. Při jejich nedostatku mohou vznikat různé poruchy či onemocnění. Náš organismus je schopen tento deficit kratší či delší dobu krýt z vlastních zásob, ale jakmile dojde k jejich vyčerpání, nastává problém. Zdravotní. A záleží na míře vyčerapnosti organismu a jeho vnitřních zásob, jak se tento deficit projeví.

Zprvu může jít o běžné zdravotní problémy, např. jako je rýma či nachalezení. Později, pokud nereagujeme na toto varování, přicházení závažnější zdravotní problémy. A to jak se projeví, záleží na stavu jednotlivých orgánů. Za zamyšlení také stojí, proč jsou rýma a nachlazení běžná onemocnění. O tom však píšu na jiném místě. Přečtěte si tento článek.

Jaké jsou ony nepostradatelné látky?

Každý lidský organismus potřebuje vodu, sacharidy /jinak též cukry, uhlohydráty/, bílkoviny a tuky. Stejně tak jsou ovšem nezbytné i vitamíny, minerály a stopové prvky.

Autor využívá moudrost orientální medicíny, kterou se snaží skloubit s nejnovějšími vědeckými poznatky o výživě podle krevních skupin. To vše aplikuje do současných podmínek. Může být výživa i naším lékem? Jděte na ABC výživy http://abcvyzivy.cz a zjistěte to!

Tento článek je možno VOLNĚ publikovat, tisknout, kopírovat či jinak distribuovat. Podmínkou je vložení odkazu -> ABC výživy http://abcvyzivy.cz váš průvodce a rádce pro zdraví

Michael Muselík, ©2001-2023

 


Tento web ABC výživy Vám přináší praktické rady, tipy a informace, jak zdravá výživa prospívá našemu zdraví. Sami se přesvěčte, co Vám prospěje.