Články ABC výživy

ÚVOD · INFORMACE · SLUŽBY · VÝROBKY · 
Informace > Články >

VITAMÍNY I.


Michael Muselík

Pod tímto pojmem si většina z nás představí různé „tablety", či „pilulky". Samozřejmě, je to jedna z možností. Podíváme-li se však na tento pojem hlouběji, zjistíme, že vitamíny jsou organické látky, jež jsou nezbytné pro život. Jejich nedostatek je příčinou mnoha zdravotních problémů či onemocnění. Jsou nutné pro růst a vitalitu. Chrání organismus pred vážnými poruchami a onemocněními. Přestože jsou vitamíny potřebné ve velmi malých množstvích, tak se podstatnou měrou podílejí na metabolismu všech buněk. Je pravdou, že tělo umí získávat vitamíny z potravy. Bohužel je také potvrzeno, že tato množství jsou nedostatečná. To je způsobeno dvěma hlavními faktory:

1. Kvalita naší potravy je z biochemického hlediska velmi nízká. To je dáno především průmyslovým zpracováním potravin /chemická konzervace, tepelné zpracování a množství přidaných látek - chemická barviva, ochucovadla atd./, které ješte více znehodnocují naši stravu.

2. Potřeby našeho organismu na vitamíny neustále rostou. To je spojeno se zhoršující se kvalitou životního prostředí a stylem života, který se neustále vzdaluje přírodě. Výsledkem je nepříliš lichotivá skutečnost - „Chceme-li si uchovat zdraví a předejít mnoha nemocem, nestačí jíst zdravě.“ Musíme tělu dodat základní mikroživiny /vitamíny, minerály a stopové prvky/ ve formě tablet či pilulek.

Pokračování …

* Přečtěte si jak působí vitamíny a minerály na naše zdraví


VHODNÉ DOPLŇKY VÝŽIVY


Autor využívá moudrost orientální medicíny, kterou se snaží skloubit s nejnovějšími vědeckými poznatky o výživě podle krevních skupin. To vše aplikuje do současných podmínek. Může být výživa i naším lékem? Jděte na ABC výživy http://abcvyzivy.cz a zjistěte to!

Tento článek je možno VOLNĚ publikovat, tisknout, kopírovat či jinak distribuovat. Podmínkou je vložení odkazu -> ABC výživy http://abcvyzivy.cz váš průvodce a rádce pro zdraví

Michael Muselík, ©2001-2023

 


Tento web ABC výživy Vám přináší praktické rady, tipy a informace, jak zdravá výživa prospívá našemu zdraví. Sami se přesvěčte, co Vám prospěje.