1/ Vitamíny

vitamíny, minerály pro  naše zdraví

jsou látky pro vaše tělo životně důležité. Tělo si je nedovede samo vyrobit, proto je musíme získávat z potravy. Ta je však natolik znehodnocená, že je nutné je doplňovat jinou formou, ať už v pilulích nebo prášku. Navíc je nutné zdůraznit, že naše nároky na vitamíny a jejich příjem vzrostly díky ekologickým vlivům - znečištěním vody, vzduchu, půdy.

V článku Proč máme nedostatek vitamínů a minerálů se dočtete více na toto téma.

Nedostatek vitaminů má v dnešní době málokdy projev těžké avitaminózy. Častý, a o to záludnější je takzvaný skrytý nedostatek, který se projevuje vyšší únavností, často se opakujícími virózami, předrážděností, někdy nechutí k jídlu, ale i zvýšeným apetitem. Nejzávažnějším důsledkem nedostatku vitaminů (zejména C, E, beta-karotenu) je však vyšší pravděpodobnost vzniku nádorových nemocí a aterosklerózy. Hodnotná a (alespoň trochu) promyšlená výživa může všem těmto nežádoucím rizikům do značné míry zabránit. Kromě toho je dnes jisté, že oddaluje projevy předčasného stárnutí.

* Další informace: články o významu a funkci vitamínů

Vitamíny minerály pro naše zdraví - Elektronický obchod ABC výživy

2/ Minerály a stopové prvky

Každá živá buňka na této planetě je závislá na přísunu minerálů. Minerály a stopové prvky jsou nezbytné pro tvorbu tělesných tekutin, stavbu kostí, údržbu nervové soustavy a regulaci svalového napětí, včetně svalstva kardiovaskulárního systému.

Podobně jako vitamíny i minerály a stopové prvky fungují jako koenzymy. Umožňují tělu vykonávat vlastní funkce, včetně produkce energie, růstu a hojení. Protože jsou zapojeny do všech činností enzymů, jsou nezbytné pro správné využívání vitamínů a dalších živin.

ÚŽASNÝ VYNÁLEZ PANÍ PŘÍRODY

Vitamíny, minerály dokážou oživit mrtvé. Když například vezmete neživý atom zinku a dáte ho dohromady s molekulou vitamínu, tak náhle během jedné miliardtiny vteřiny obživne.

Naše buňky potřebují vitamíny a minerály, ne každý den, ale každou hodinu, minutu,vteřinu.

NUTNÁ POTŘEBA

Vitamíny, minerály a stopové úrvky naše tělo potřebuje jen ve velmi malém množství. Toto malé množství stačí k tomu, aby všech 70 biliónů buněk dostalo svůj podíl molekul. Když sníme talíř čerstvého salátu, za chvíli už z našich střev proudí do krve tisíce biliónů vitamínů a minerálů. Když nešťastní, vyčerpaní, nebo nemocní, jde většinou o nedostatek vitamínů či minerálů. Asi Vám to připadá samozřejmé, ale nedostatek bílkovin nebo železa je ve skutečnosti "pouhým" nedostatkem vitamínů a minerálů. A přitom ve skutečnosti má tělo bílkovin i železa dostatek.

Doplňky výživa pro naše zdraví - Elektronický obchod ABC výživy

3/ Doplňky výživy

Doplňky výživy mohou být vhodným doplňkem naší stravy. Dodávají našemu organismu základní vitamíny, minerály. Důležitými hledisky pro nákup takového přípravku jsou kvalita, ale také obsah jednotlivých vitamínů a minerálů.

* Podívejte se na Průvodce nákupem: vitamíny, minerály.

Mohu vám doporučit doplňky výživy Calivita®. Tato společnost působí na českém trhu již od roku 1993 /dříve California Fitness/ a sdružuje lidi, kteří mají zájem pečovat o své zdraví.

Vitamíny minerály - Elektronický obchod ABC výživy

Hledáte-li některé z následujících témat, pak klikněte na daný odkaz:

• Průvodce nákupem vitamínů
• Doplňky výživy Calivita
• Vitamíny, minerály a stopové prvky - použití
• Doplňky výživy podle krevní skupiny
• Vitamíny, minerály pro štíhlou linii
• Zdravá výživa a naše zdraví

Michael Muselík, ©2001-2023

 


Tento web ABC výživy Vám přináší praktické rady, tipy a informace, jak zdravá výživa prospívá našemu zdraví. Sami se přesvěčte, co Vám prospěje.