Články ABC výživy

ÚVOD · INFORMACE · SLUŽBY · VÝROBKY · 
Informace > Články >

Co signalizují naše chutě?


Marcel Černoch - z knihy Diagnostika v praxi
N O V É

Někdy máme chuť na jídlo s výraznějším charakterem jako např. sladké, kyselé, hořké, slané, ostré apod. Je to informace o tom, jakou právě potřebujeme energii. Tato energie ovlivňuje příslušný orgán dle energetické růžice. Při stravování je důležitý způsob spojování potravin a rozpoznání, který orgán co potřebuje, aby nedošlo k jeho přetěžování. Zde plně platí zásada "všeho s mírou".

Sladké - dodává energii štítné žláze, ale při nadbytku má vliv na tělesnou váhu a snižování schopnosti tvorby tepla. Nebezpečně působí také na slinivku a žaludek.

Kyselé - povzbuzuje chuť k jídlu a reguluje trávící procesy.Zlepšuje činnost játer a podporuje zadržování tekutin v těle. Přílišné užívání kyselé potravy působí negativně na játra, krev a způsobuje pálení žáhy, podráždění pokožky a vznik žaludečních vředů.

Slané - pomáhá očišťovat a odstraňovat hleny, plísně a zlepšuje chuť. Spolu se žaludečními šťávami rozpouští a odstraňuje nemocné buňky. Zadržuje tekutiny v těle. Zrychluje činnost ledvin a přetěžuje je.

Hořké - očišťuje a reguluje vylučování tekutin z organismu, ředí krev, zlepšuje trávení, dobře působí na činnost srdce. Přebytek však způsobuje podrážděnost, pocit strachu a úbytek sil.

Trpké - podporuje činnost tlustého střeva, zlepšuje stav pokožky a pomáhá při hojení ran.

Ostré - reguluje žaludeční a střevní systém, pomáhá zlepšovat činnost plic. Přebytek způsobuje zvýšení výskytu hlenů, alergie apod.


Tento článek je možno VOLNĚ publikovat, tisknout, kopírovat či jinak distribuovat. Podmínkou je vložení odkazu -> ABC výživy http://abcvyzivy.cz váš průvodce a rádce pro zdraví

Michael Muselík, ©2001-2023

 


Tento web ABC výživy Vám přináší praktické rady, tipy a informace, jak zdravá výživa prospívá našemu zdraví. Sami se přesvěčte, co Vám prospěje.