Články ABC výživy

ÚVOD · INFORMACE · SLUŽBY · VÝROBKY · 
Informace > Články >

Jarní únava a C Plus


MUDr. Michalič Robert

Konec zimy a zacátek jara je obdobím zvýšeného výskytu chripkových onemocnení a to od prosté rýmy až po zápal plic, který muže být, a to nejenom pro naše seniory, nekdy i fatální. Chripkové epidemie jsou, a ne náhodou, práve v období, kdy nám v našem jídelnícku chybí dostatek cerstvé, a tím na vitaminy bohaté zeleniny a ovoce.

Je známé, že napríklad cerstve uríznutý salát ztrácí po 24 hodinách až 50% obsahu vitaminu C a podobne je to i s ostatními bioaktivními látkami, jako jsou enzymy apod. Proto zmínené období je více než jiné cásti roku vhodné k tomu, abychom nedostatek vitaminu, stopových prvku, enzymu a ostatních, pro správnou funkci našeho tela potrebných látek doplnovali, a tak predcházeli onemocnením a celkovému oslabení napríklad v podobe tzv. "jarní únavy".

Jedním z nejznámejších a zároven i nejúcinnejších vitaminu, který nás preventivne chrání pred chripkovým onemocnením, je bezesporu vitamin C. Dvojnásobný nositel Nobelovy ceny Linnus Pauling hodnotil vitamin C tak vysoko, že ho považoval za protektivní látku proti mnohým onemocnením, od prosté rýmy až po rakovinu. Sám užíval až 18g denne a ve zdraví se dožívá témer 100 let, címž sám na sobe poprel tvrzení nekterých vedcu, že vysoké dávky mužou mít negativní vliv na náš organizmus.

Navíc je rozdíl mezi plne syntetickým vitaminem C, který dostaneme bežne v lékárnách, a prirozeným vitaminem C, který se nachází v podobe polyaskorbátu v prípravcích CaliVita. Syntetický vitamin C v podobe jednoduché kyseliny askorbové muže v megadávkach u nekterých uživatelu zpusobovat žaludecní a strevní potíže napr. v podobe prujmu, což je ale známkou dostatecné saturace tela vitaminem C a dávky je pak nutné snížit. Podobné potíže se však neprojevují u prubežne se vstrebávajícího prirozeného vitaminu C v podobe polyaskorbátu, který dodává naše firma. CaliVita nám nabízí vitamin C zejména v prípravcích C-1000, C-500 a ve velice vhodné forme tzv. C Plus, kde je kombinován spolu s bioflavonoidy.

Kombinace vitaminu C a bioflavonoidu v prípravku C Plus je kombinace, která se vyskytuje v prírode a bioflavonoidy zde pusobí v roli "ochránce" vitaminu C a potencují jeho úcinek. Chrání jej pred poškozením oxidacními procesy v našem organizmu, zvyšují jeho vstrebatelnost, a tím i úcinnost, a to až dvacetinásobne. Jedním z jejich hlavních úcinku je zlepšení permeability (propustnosti) a pružnosti krevních kapilár.

Bioflavonoidy proto nacházejí uplatnení pri lécbe varixu a hemoroidu, pri nadmerném menstruacním krvácení, tvorbe podkožních hematomu (krevních podlitin) casto se vyskytujících zejména u žen, podpurne pusobí pri hypertenzi tím, že ovlivnují pružnost periferního krevního recište, mají prokázaný protivirový a antibakteriální úcinek.

Radí se k nejsilnejším antioxidantum a chrání naše bunky pred vlivem volných radikálu, které se mimo jiné podílejí na vzniku tak závažných onemocnení jako je ateroskleróza a rakovina.Vzhledem k tomu, že snižují hladinu histaminu, mohou pusobit podpurne pri lécbe ruzných alergií, napr. senné rýmy a astmatu. Neméne duležitá je jejich schopnost vyvazovat v organizmu težké kovy, a tak podporovat jejich vylucování z organizmu.

Je vhodné si ješte pripomenout, že samotný vitamin C krome toho, že posiluje imunitní systém, a tím zvyšuje odolnost vuci infekcním onemocnením, jak jsem se už zmínil, má i další prospešné úcinky. Napríklad aktivuje mnohé enzymy, a tím napomáhá fungování metabolických procesu v našich bunkách, je nezbytný pri tvorbe kolagenu, a tím pri hojení rán, pusobí protektivne vuci stresu, spolu s kyselinou listovou stimuluje zrání cervených krvinek, snižuje hladinu cholesterolu v krvi atd.

C Plus je velice vhodným potravinovým doplnkem, který zvyšuje a obnovuje naši fyzickou i duševní výkonnost a muže nás ochránit nejenom pred jarní únavou a chripkou, ale má nezastupitelnou roli v prevenci pred radou civilizacních nemocí. C Plus doporucuji v tomto období všem, kterí si chtejí uchovat zdraví a fyzickou i psychickou pohodu.


VHODNÉ DOPLŇKY VÝŽIVY


Autor využívá moudrost orientální medicíny, kterou se snaží skloubit s nejnovějšími vědeckými poznatky o výživě podle krevních skupin. To vše aplikuje do současných podmínek. Může být výživa i naším lékem? Jděte na ABC výživy http://abcvyzivy.cz a zjistěte to!

Tento článek je možno VOLNĚ publikovat, tisknout, kopírovat či jinak distribuovat. Podmínkou je vložení odkazu -> ABC výživy http://abcvyzivy.cz váš průvodce a rádce pro zdraví

Michael Muselík, ©2001-2023

 


Tento web ABC výživy Vám přináší praktické rady, tipy a informace, jak zdravá výživa prospívá našemu zdraví. Sami se přesvěčte, co Vám prospěje.