ÚVOD · INFORMACE · SLUŽBY · VÝROBKY · 
Informace > Články >

Jak přežít vánoce
...a přitom neztloustnout


Michael Muselík

Blíží se čas vánoční. Čas klidu, míru, lásky a pohody. Málokdo by se netěšil na tyto svátky. Většinu času trávíme v kruhu svých blízkých, přátel ... Chceme si odpočinout od celoročního pracovního shonu a proto si většinou dopřáváme méně pohybu a ruku na srdce, „vánoční“ jídelníček je hodně benevolentní a velkorysý co se týče množství, skladby a frekvence. Mísy sladkého cukrový lákají při pohledu a ruka „šmátralka“ neodolá při dosahu na tato úrodná místa.

Říkáte si, že je to jednou za rok. Ano, v tom máte pravdu. Ale chudák náš zažívací systém. Ten již nyní při představě nadcházejících dní křičí o pomoc. A často právem. A ještě dlouho potom se bude vzpamatovávat a dávat dohromady. Jako po bitvě.

Berme však na něj ohled. Uvědomíme-li si jakou práci musí neustále vykonávat. A jak je pro nás důležitý, pak bychom ho měli chránit jako „poklad“. Ani nechtějte vědět, jaké potíže může napáchat onemocní-li, či funguje pouze omezeně.

Na následujících řádcích Vám chci poskytnou několik užitečných rad a tipů, jak „PŘEŽÍT VÁNOCE BEZ ÚHONY“ ve vztahu k našemu trávení, hmotnosti a zdraví. Nejen fyzického, ale i psychyckého, neboť tyto oblasti jsou velmi úzce spjaty /jako ostatně vše v našem organismu/ a potíže v jedné se promítnou i do té druhé.

JAK PŘEŽÍT?

Pokud se Vám však nedaří zdolávat všechny nástrahy a „semtam“ podlehnete lákavým svodům, pak ješte existuje pomoc ve formě trávících enzymů. Ty dokáži pomoci při zpracování potravy a ulehčí tak našemu zažívání od jeho nekončící pracovní směny. Přece i VY mát enárok na dovolenou. Myslete i na svoje zažívání a spočítejte všechny jeho přesčasy.

Pokud ješte pořád váháte, můžete se podívat na následující článek popisující trávení jednotlivývh živin anebo článek popisující jednotlivé části našeho trávícího traktu a jejich funkce.


Příští týden si ukážeme, jak může vypadat jídelníček, respektující zásady zdravého stravování.


VHODNÉ DOPLŇKY VÝŽIVY


Autor využívá moudrost orientální medicíny, kterou se snaží skloubit s nejnovějšími vědeckými poznatky o výživě podle krevních skupin. To vše aplikuje do současných podmínek. Může být výživa i naším lékem? Jděte na ABC výživy http://abcvyzivy.cz a zjistěte to!

Tento článek je možno VOLNĚ publikovat, tisknout, kopírovat či jinak distribuovat. Podmínkou je vložení odkazu -> ABC výživy http://abcvyzivy.cz váš průvodce a rádce pro zdraví

Michael Muselík, ©2001-2023

 


Tento web ABC výživy Vám přináší praktické rady, tipy a informace, jak zdravá výživa prospívá našemu zdraví. Sami se přesvěčte, co Vám prospěje.